31.08.2020 00:00

DOPORUČENÝ POSTUP COVID 19

 

Vážení, s přicházejícím podzimem očekáváme zvýšený výskyt všech onemocnění dýchacích cest.

V počátku onemocnění nelze odlišit COVID 19 od infektů jiného původu. Pokud budete mít příznaky respiračního onemocnění – tj. kašel, rýma, bolest v krku, zvýšená teplota, horečka, či např. trávicí potíže, ztrátu čichu či chuti k jídlu, není nutné ihned navštěvovat ordinaci lékaře. Každé onemocnění má určitou inkubační dobu a léčba virových infektů se vpočátku neliší. Žádoucí je vaše důsledná izolace v domácím prostředí, dopřejte si klidový režim, dostatečný příjem tekutin, při horečce tlumte teplotu Paralenem či Ibalginem ( max. dávka pro dospělého je 1 – 2 tbl. Paralenu 500mg či Ibalginu 400mg 3 až 4x denně), vhodné je užívání vitaminů zejména C a B, preparátu se zinkem ( doporučuji Zinkorot 3x1tbl.).

V ordinační době jsme k dispozici na telefonu a emailu. Pokud se nedovoláte, věnujeme se zrovna pacientům přítomných v ordinaci. Zkoušejte volat opakovaně, či napište email. Po ordinační době řešíme emailovou komunikaci a voláme vám zpět. V indikovaných případech je možno ePN vystavit i bez přítomnosti pacienta, stejně můžeme poradit či vystavit žádanku u indikovaných pacientů k testování na COVID.

Pokud nedojde k poklesu teplot do 3-5 dnů, zhorší se kašel, objeví se dechové potíže, kontaktujte nás co nejdříve. Pokud bude třeba vyšetření v ordinaci, termín naplánujeme tak, aby nedošlo k ohrožení chodu ordinace a k ohrožení ostatních pacientů. Infekční pacienty ošetřujeme ve zvýšeném hygienickém režimu. Proto, prosím, nenavtěvujte ordinaci bez předchozí konzultace s námi a předchozího objednání!!!

Pokud se objeví život ohrožující potíže ( dušnost, bolest na hrudi,...) je na místě volat ZZS na lince 155 a je nutno dispečerku informovat o všech příznacích onemocnění.

 

Děkujeme všem za pochopení, děkujeme, že dodržujete tyto pokyny a věříme, že společnými silami toto nejisté období překonáme.

—————

Zpět


Kontakt

MUDr. Ivana Hodaňová

Mahenova 13
Blansko
67801


+420 516 412 042