22.09.2021 00:00

DOPORUČENÝ POSTUP COVID 19

 

Vážení, s přicházejícím podzimem očekáváme zvýšený výskyt všech onemocnění dýchacích cest.

V počátku onemocnění nelze odlišit COVID 19 od infektů jiného původu. Pokud budete mít příznaky respiračního onemocnění – tj. kašel, rýma, bolest v krku, zvýšená teplota, horečka, či např. trávicí potíže, ztrátu čichu či chuti k jídlu - informujte nás telefonicky k domluvě termínu vyšetření. Termín naplánujeme tak, aby nedošlo k ohrožení chodu ordinace a k ohrožení ostatních pacientů. Infekční pacienty ošetřujeme ve zvýšeném hygienickém režimu. Proto, prosím, nenavtěvujte ordinaci bez předchozí konzultace s námi a předchozího objednání!!!

 

Každé onemocnění má určitou inkubační dobu a léčba virových infektů se vpočátku neliší. Žádoucí je vaše důsledná izolace v domácím prostředí, dopřejte si klidový režim, dostatečný příjem tekutin, při horečce tlumte teplotu Paralenem či Ibalginem ( max. dávka pro dospělého je 1 – 2 tbl. Paralenu 500mg či Ibalginu 400mg 3 až 4x denně), vhodné je užívání vitaminů zejména C a B, preparátu se zinkem ( doporučuji Zinkorot 3x1tbl.).

 

Pokud se objeví život ohrožující potíže ( dušnost, bolest na hrudi,...) je na místě volat ZZS na lince 155 a je nutno dispečerku informovat o všech příznacích onemocnění.

 

Děkujeme všem za pochopení, děkujeme, že dodržujete tyto pokyny a věříme, že společnými silami toto nejisté období překonáme.

—————

Zpět


Kontakt

MUDr. Ivana Hodaňová

Čelakovského 1859/6
Blansko
67801


+420 516 412 042